Finał Edycji 2013 odbył się 7 czerwca o godz. 19.00 w Lubelskim Parku Naukowo Technologicznym S.A. na ul. Dobrzańskiego 3 w Lublinie.Kandydatki zostały wyłonione spośród 50 dziewczyn, które wysłały swoje zgłoszenia podczas trwania castingów (październik – marzec 2012/2013). Na półfinałach, które odbyły się 27 kwietnia w Fantasy Park – Plaza Lublin, do ścisłego finału zakwalifikowało się 14 dziewczyn.
Najprawdopodobniej jedyny harfista w Polsce i jeden z niewielu na świecie, który wykonuje na harfie autorski repertuar akompaniując sobie do śpiewu. Wielokrotnie zapraszany do współpracy przez polskie filharmonie, koncertuje w na terenie kraju i zagranicą. Półfinalista piątej edycji programu "Mam Talent". W swoim repertuarze posiada kompozycje klasyczne i autorskie, inspirowane muzyką celtycką i literaturą fantasy. W pracy pomaga mu rzetelne wykształcenie otrzymane na Akademii Muzycznej w Poznaniu, którą ukończył z wyróżnieniem (w klasie prof. Katarzyny Staniewicz). Spotkanie z jego muzycznym światem zaliczyć trzeba na pewno do przeżyć wyjątkowych i niezapomnianych. W muzyce najpiękniejsza jest nieprzewidywalność. Połączenie harfy celtyckiej z głosem, osobowością artystyczną Michała oraz jego rzetelnym wykształceniem na Akademii Muzycznej w Poznaniu budzi wśród publiczności zachwyt i wielkie uznanie. Bogaty repertuar obejmuje utwory klasyczne oraz kompozycje własne do których inspiracji szuka w kulturze celtyckiej i ulubionej przez niego literaturze fantasy. Śpiewa o tęsknocie za dobrem, o nadziei, o tym, że droga do celu wiedzie przez trud. Pasja Michała i niezwykłe zaangażowanie w wykonywaną pracę buduje unikatową muzyczną przestrzeń i zaprasza publiczność do wnętrza, którego klimat budzi w sercu każdego najpiękniejsze uczucia.
Festiwal Piękna, Kultury i Sztuki - THE LOOK OF THE YEAR Województwa Lubelskiego w roku 2013 był połączony z wystawami prac lubelskich młodych artystów. W tym roku swoje prace zaprezentowali:
Krzysztof Korszeń - studiuje na Wydziale Artystycznym UMCS. Interesuje się grafiką, malarstwem i projektowaniem graficznym, ale najbardziej zaangażowany jest w rzeźbiarstwo. Brał udział w wystawie plastycznej w Instytucie Psychologii UMCS oraz w wystawie organizowanej w parku miejskim i Miejskim Ośrodku Kultury w Józefowie.
Irena Lawruszko - pochodzi z Ukrainy. Studiuje na Wydziale Artystycznym UMCS w Lublinie. Brała udział w licznych konkursach na których zdobyła wiele nagród.
Małgorzata Włas - jest studentką architektury wnętrz na wydziale Sztuki Nowych Mediów w Polsko-Japońskiej Wyższej Szkole Technik Komputerowych. W październiku 2011 roku współzałożyła koło naukowe 4MA DESIGN, któremu przewodniczyła przez pierwszy rok działalności. Organizacja odniosła sukcesy w arenie polskiego designu jak i również utworzyła silną grupę młodych projektantów, którzy mogą rozwijać swoje zainteresowania pod okiem profesjonalistów. Od początku studiów otrzymuje stypendium rektora dla najlepszych studentów. W ubiegłym roku projekt lampy autorstwa Małgorzaty Włas wystawiany był podczas: targów designu ARENA DESIGN 5-8 marca, Palladium Designeria Trendy Show 4 kwietnia, Noc Muzeów PJWSTK. Autorka interesuje się projektowaniem form przemysłowych, wnętrz i komunikacji wizualnej. W maju 2012 podczas warsztatów oświetleniowych organizowanych przez firmę PHILIPS w kilkuosobowej grupie studentów stworzyła projekt iluminacji mostu Zygmunta Starego w Pile, który za sprawą prezydenta miasta Piły został zrealizowany. Jako młoda projektanta kreowała identyfikacje wizualne m.in. takich firm jak: EC management- agencja modelek, FRESCO – biuro projektowe, COLLAGENA – angielska firma kosmetyczna. Często bawi się przestrzenią tworząc abstrakcyjne murale – Studio 4piętro (wspołpraca z pracownią RaZ). Uwielbia modernizm, częstym źródłem jej inspiracji jest BAUHAUS. Podziwia Waltera Gropiusa, Laszlo Moholy-Nagy, Mies van der Rohe, Le Corbusier’a. W projektach szuka piękna ukrytego w prostocie.
Daryna Iaresko - pochodzi z Ukrainy, studiuje na Wydziale Artystycznym UMCS na drugim roku. Swoje prace wystawiała na licznych wystawach: 2010 - Muzeum Davida Guramiszwili w Myrgorodi, 2011 - Muzeum Korolenka w Poltawi, 2012 „Chatka Żaka” w Lublinie. Brała udział w licznych konkursach na Ukrainie 2006 „Барви Лесиного гаю”, 2009-2010 „Вересневі мрії”, 2010 „Решетилівська весна”, „Національний музей гончарства – перлина 21 сторіччя”, „Barszcz Ukraiński” Lublin. Lubi zajmować się malarstwem, ceramiką, grafiką, ręcznym tkactwem.
Michalina Woźniak - studentka pierwszego roku filologii germańskiej na UMCS w Lublinie. Fotografuje od 2009, tworzy świadomie od 2011. Od ponad roku działa głównie na aparacie analogowym. Jej prace umieszczone były w takich magazynach (głównie online) jak: Mastal, Illusory, Golden Age, Papercut, T.x, Lagom oraz iPress.
Olga Zalewska - wizażysta, pedagog, trener wizazu, laureat mistrzostw makijażu, założycielka i właścicielka firmy Montownia Wizerunku. I v-ce Mistrz Polski w roku 2013 w Otwartych Mistrzostwach Polski w Makijażu Beauty Vision&Look. Mistrz Polski Wizażystów 2013 w kat. Makijaż Fashion. II miejsce w Ogólnopolskich Mistrzostwach Wizażu i stylizacji, Gdańsk 2012. I miejsce w Ogólnopolskich Mistrzostwach Makijażu, Kielce 2010.
Paula Kołtun - studiuje w Europejskiej Akademii Estetyki Artystycznej w Warszawie prowadzonej przez Jolantę Wagner ( make-up artist i jej dyrektora artystycznego). Posiada tytuł professional make-up artist. Obecnie zdobywa wiedzę w dwuletnim Międzynarodowym Studium Dziewulskich, kierunek - Wizaż, Charakteryzacja i Stylizacja, które wykształciło elitę polskich i europejskich charakteryzatorów oraz wizażystów. Posiada status słynnej Szkoły Charakteryzacji przy BBC oraz Akademii Charakteryzacji w Hollywood. Działa pod nadzorem Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz pod patronatem ARTDECO. Wydawane przez to Studium dyplomy stanowią przepustkę do świata filmu, telewizji, teatru i mody. Obecnie współpracuje z ekskluzywnym gabinetem SLIM LINE, gdzie wykonuje makijaże okazjonalne - ślubne, wieczorowe, sesyjne.
Najlepsze prace artystów będą mogły być zaprezentowane w Łodzi na ogólnopolskich finałach.